Skip to content

2020-01

“Misasja, Škoda Octavia?” “Unusta ära, neid on ju Eestis mingi miljon, igal taksojuhil on ka.” Kas selline stereotüüpne mõtlemine võiks igal vähekenegi automarke ja -mudeleid tundval inimesel peast läbi lüüa?

Tunnistan, et automaailma stereotüüpidest pole isiklikult väga hoolinud, sõitsin kolm aastat täiesti muretult pisikese Škoda Fabiaga ringi, mis oli ühtlasi ka meie “pereauto”. “Ütle palun, et sul on kodus teine auto veel.”  Mitu korda kuulsin seda küsimust, mõnusa naeratusega sain vastata: “Jah, teine samasugune on veel” 🙂

Kui Aasta Autost kõne sain, et kas on soov ehk päev-paar täiesti uut Škoda Octaviat proovida-võrrelda (eelmisel suvel käisime perega roadtrip’il Norras Aasta Autolt saadud Škoda Octavia HB’iga), siis kõhklust ei olnud – loomulikult proovin!

Olin uue disainiga piltidelt varasemalt tuttav, mõned nurgad meeldisid rohkem, mõned natuke vähem, kuid “päris elus” on oma silm ikka kuningas, eks? Esimene pilk autole ning pidin tunnistama – eelmisest põlvkonnast on siin ikka väga vähe järel. Dünaamiline välimus, huvitavad jooned, oluliselt julgem disain. Sisemuses sai see tunne veelgi rohkem kinnitust. Ruumikus ja praktilisus, mis on olnud Octavia märksõnad, on uue mudeliga veelgi kinnitust saanud, latt on korralikult kõrgemale tõstetud. Kvaliteetsed materjalid, pehme plastik ning üllatusena tekstiil esipaneelil!  Tavapärase käiguvalitsa ärakaotamine tekitab mõnusalt ruumi keskkonsooli, telefoni on oluliselt mugavam juhtmevabalt laadima asetada.  No ja kõik see tehniline varustus, mida selle klassi autodel tavaliselt kohanud pole – head-up display, erinevad turvalisust suurendavad lisavidinad. Nutinohikuna tunnistan, et ainuüksi juhtmevaba Apple Carplay oleks autovahetust väärt, rääkimata suurest ja kõrge resolutsiooniga multimeedia ekraanist. 

Prooviauto 2.0 TDI mootor oli üllatavalt särtsakas ning ökonoomne. Elva – Tartu keskmiseks kütusekuluks tuli 3,7 l / 100km. 

Aga lõpetan siinkohal oma kiidulaulu ja soovitan kõigil käia Aasta Autos isiklikult seda uut autot vaatamas ning katsumas. Loomulikult turvaliselt ning 2 + 2 reeglit järgides. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.