Skip to content

Triatlonitreener

Minust

Nooruses sai aktiivselt tegeletud laskesuusatamisega, kuid triatloni juurde jõudsin alles mõned aastad tagasi. Kõigepealt olin abiks TriSmile klubi poolt korraldatavatel võistlustel, aitasin erinevate videotöödega. Sealt jäi pisik külge ning ei olnudki palju vaja, kui olin ka ise koos teiste harrastajatega triatloni stardijoonel.

IRONMAN CopenhagenTänaseks on mul treenerikogemus mitmest treeninglaagrist, kus olen juhendanud erineva tasemega jalgrattagruppe, ujumis- ning jooksutreeninguid, olen juhendajaks mitmele alustavale ja ka juba kogenud triatleetidele ning läbinud ise kaks täispikka triatloni (IRONMAN Mallorca 2016 ja IRONMAN Copenhagen 2017). 2017. a. sooritasin edukalt IRONMAN Certified Coach eksami.

Filosoofia

Peamised märksõnad, millest lähtun, on koostöö, kommunikatsioon, usalduspühendumine ja järjepidevus.

Sportlane ja treener peavad omavahel inimestena klappima, muidu saab koostöö olema keeruline ja tihti ka vaid lühiajaline. Omavahelisest klapist sõltub suhtlemine ning see, kas sportlase ja treeneri vahel tekib usaldus või mitte. Suhtluse juures hindan ausust, avameelsust ja usaldust.

Eeldan igalt oma treenitavalt, et järjepidevus ja pühendumine on see “leek”, mis sportlasel endal sees põleb. Treener saab igakülgselt aidata eesmärkide seadmisel, treeningute ja kavade koostamisel ja ka ajutiste motivatsiooniprobleemide korral, kas treeningplaani kohendades või lihtsalt suheldes. Kahjuks ei saa treener aga olla see, kes iga päev kontrollib ja “piitsa annab”, et kas trenn sai ikka tehtud. Kindlasti tuleb ette olukordi, kus ka näiteks “life happens” ja mõni trenn tuleb ümber mängida, sellised päevad lahendame koos ära – (pere)elu ei tohi elamata jääda 🙂

Täpne koostöö vorm selgub tavaliselt esimese jutuajamise käigus, iga inimene on erinev ja erinevate ootustega, kuid kindlad tegevused, mis koostöö juurde kuuluvad on igal juhul aastase treeningplaani koostamine, iganädalane suhtlus ning nädala treeningute kava koostamine ja arutelu.

 

Kui soovid abi oma eesmärkide saavutamisel ja arutada võimalikku koostööd, siis võta julgelt ühendust!

 


rando@kall.ee
+372 505 8613
fb.com/randokall

IRONMAN Certified Coach
TrainingPeaks

SaveSave