Skip to content

Triatlonitreener

Minust

Nooruses aktiivselt laskesuusatamisega tegelenuna pöördusin triatloni poole mõned aastad tagasi, olles abiks TriSmile klubi poolt korraldatavatel võistlustel. Pisik jäi külge ning ei möödunud kaua, kui olin koos teiste harrastajatega oma esimese triatloni stardijoonel.

IRONMAN CopenhagenTänaseks on mul treenerikogemus mitmest TriSmile Kevadlaagrist, kus olen juhendanud erineva tasemega jalgrattagruppe, ujumis- ning jooksutreeninguid, olen juhendajaks mitmele alustavale ja ka juba kogenud triatleedile ning läbinud ise kaks täispikka triatloni (IRONMAN Mallorca 2016 ja IRONMAN Copenhagen 2017). 2017 sooritasin edukalt ka IRONMAN Certified Coach eksami.

Filosoofia

Peamised märksõnad, millest lähtun, on koostöö, kommunikatsioon, usalduspühendumine ja järjepidevus.

Sportlane ja treener peavad paratamatult omavahel inimestena klappima, vastasel juhul saab koostöö olema keerukas ja sageli ka vaid lühiajaline. Sellest sõltub ka edasise kommunikatsiooni efektiivsus ning see, kas sportlase ja treeneri vahel tekib usaldus või mitte. Suhtluse juures väärtustan ausust, avameelsust ja usaldust.

Koostöö juures on oluline ühtne arusaam, et järjepidevus ja pühendumine on see “tuli”, mis sportlasel sees põleb. Treener saab seejuures igakülgselt aidata eesmärkide seadmisel, treeningute koostamisel ja ka näiteks ajuti tekkida võivate motivatsiooniprobleemide korral, kas treeningplaani kohendades või lihtsalt suheldes.

Täpne koostöö vorm selgub reeglina esimese vestluse käigus, iga sportlane on erinev ja erinevate ootustega, kuid kindlad komponendid on igal juhul aastase treeningplaani koostamine, iganädalane suhtlus ning nädala treeningute kava koostamine ja arutelu.

Kokkuvõtvalt usun, et korralik treeningplaan, järjepidevus ning pühendumine on võtmesõnad, mis aitavad viia soovitud eesmärkide saavutamiseni – olgu nendeks sportlikud tulemused või lihtsalt parem elukvaliteet!

Kui soovid arutada võimalikku koostööd, siis võta julgelt ühendust!


rando@kall.ee
+372 505 8613
fb.com/randokall

IRONMAN Certified Coach
TrainingPeaks